Mustamõisa hobumatkad

Mustamõisa hobumatkad eesti hobustelMustamõisa hobumatkad on tunnustatud EHE märgisega
 
Mustamõisa hobumatkad on alates 5. oktoobrist 2016 tunnustatud EHE kvaliteedimärgisega. EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid.
Tunnustatud turismitooteid ja -teenuseid iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine. Uuri lähemalt
SIIT
 

Mustamõisa eesti hobune Tiibet Taevaskojas Neitsikoopa ees

Mustamõisa eesti hobune Tiibet Taevaskojas Neitsikoopa eesMaaliline ja tervislik hobumatk viib kas pühasse Taevaskotta või nõiduslikku Akste sipelgariiki.

Taevaskojas uitame Viimse Reliikvia radadel ja läheme unustusehõlma vajunud maaaluse lossi juurde, kust pärimuste kohaselt viib kolm käiku Riiga, Petserisse ja kõige pikem lausa Kiievisse välja...

Näeme hea õnne korral lendavat sinist kalliskivi ehk jäälindu, ratsutame siniste silmadega valgetel eesti hobustel ja joome kosutuseks kohalikku taimeteed. Vajaduse ja soovi korral teeme üles ka lõkke mõnes maalilises RMK lõkkekohas.

Akste sipelgariiki viival meditatiivsel hobumatkal näeme 1970datel aastatel Euroopa suurimate hulka kuulunud metsakuklaste kolooniat, mis on sipelgate poolt rajatud juba Kristuse sündimise ajal ehk 2017 aastat tagasi. Looduskaitseala peamiseks trumbiks on ürgne ja puutumatu Eesti loodus, mis mõjub tõelise antidepressandi ja elujõuallikana. Siin võib hea õnne korral kohata ka hunte, metssigu, põtru, metskitsesid, karu. Mõistagi vaatleme hobuse seljast ka erinevaid linde. Uurime erinevaid taimi ja räägime kohalikust ajaloost (konkreetne piirkond, lisaks Põlvamaa ja Vana-Liivimaa). Kosutuseks taas kohalik taimetee.

Matkad algavad Põlvamaal asuvast Mustamõisast ja kestavad vastavalt kokkuleppele 1-5 tundi. Matk Taevaskotta ja tagasi kestab koos einepausiga kindlasti vähemalt 3 tundi (kui hobusega sõidab vilunud ratsanik).
Taevaskojas saab soovi korral ka lisakokkuleppel ööseks Ahja jõe äärde telklaagrisse jääda.

Lühemad retked toimuvad maaililises Akste sipelgariigis. Soovi korral ja eritasu eest saab ratsutamiseks hobused ka treileriga Taevaskotta (või mujale) kohale viia.

Maastikule varasema ratsutamiskogemuse- ja oskuseta inimesi kahjuks või õnneks meie talus ei lasta. Kiikhobusel sõitmised ei lähe ratsutamiskogemusena arvesse! Kaasa tuleks tuua ka rahulik meel, kõrge kannaosaga pikema säärega saapad ja ratsutamiseks sobivad püksid (tagumikukoht hõõruvate õmblusteta, liiga libedast materjalist retuusid pole samuti parim valik. Samuti soovitame mugavuse ja turvalisuse huvides matkal kasutada õhukesest ja mittelibedast materjalist sõrmkindaid (ka suvel!). Turvavarustust kasutamata ja ebaadekvaatses seisundis matkamine on välistatud.

Hind: 30€ tund

Kontakt ja broneerimine: mustamoisa@post.com

NB! Üle 25-kraadise palavusega hobumatku ei toimu!
 

2,636 total views, 3 views today

Comments are closed.