Kerala 2018

  

 Paradiisireis Jumala Enese Maale – KERALA 2018.

India ookean ja muinasjutulised mäed, delfiinid ja elevandid, ööbimine paatmajas, ajurveeda raviprotseduurid, laguunid, joogatunnid, braahmanpreester, kookospiim, mangod, teeistandused, päike ja +35C!

22.03 - 30.03.2018

Reisi kestvus 8 ööd, 9 päeva

Reisi hind 1790 

 
Päikesetõus Cherai rannal. Foto: Wikipedia
Päikesetõus Cherai rannal. Foto: Wikipedia

Kerala on India lõunapoolseimaid osariike ning enamikes tutvustustekstides lisatakse selle nime juurde ka tiitel – Jumala Enda Maa (God's Own Country). Kirjutasin 2008. aastal ilmunud raamatus Himaalaja jutud omaenda kogemuste põhjal, et see uhke nimetus peab suures osas ka tõesti paika. Kõrgemad jõud on siinset kanti õnnistanud paradiisisarnase loodusega ning ka inimesed näivad Keralas kaugelt muretumad kui India kesk- või põhjapoolsemates inimsulatusahjudes. Ehk just seetõttu on just Keralas ka India kõrgeim keskmine eluiga.

Siin kohavad liivarandadele India ookeani Araabia mere majesteetlikud lained, kookospähklile võib ise puu otsa järele ronida ning võrratud laguunid sunnivad imestama, mis oli küll selle ilutegija mõtteis, kes sääraseid paiku lõi. Siin võib näha delfiine, ahvid vembutavad ning hotellitoanurgast võib vahest leida veikleva salamandri. Ookeaniveest küünituvad välja hiina kalavõrkude roigaskonstruktsioonid ning kala ja mereande on nendes vetes tänini ohtralt. Kaunikõlaline malajalami keel voogab siinse rahva suust vulinal kui ookeani tüüriv jõevesi ning kohalik masala dosa viib keele alla. Tuleb tunnistada, et tihtipeale olen unistanud Keralast just selle hõrku ja kordumatu maitsega toitu meenutades. Ah et mis on masala dosa? See on loomulikult mitmeosaline roog nagu ka thoran, meen molee, vellayappam, ularthiathu jpm. Söögivalmistamine on Keralas püha tegevus ning taoline pühendumine kajastub nii toidu serveerimises kui võrratus maitses. 
 

Masala dosa. Foto: internet
Masala dosa. Foto: internet


Kuldsed rannad, lummav kohalik kunstistiil, lopsakad palmid ja Portugali koloniaalpärandist säilinud arhitektuur püüavad pilku. Metsikud elevandid, tiigrid, isevärki sõralised ja haruldased taimed on siinsete looduskaitsealade uhkus. Lõuna-India kõrgeimad mäed, tee- ja kardemoniistandused ning luksuslikud paatmajad kutsuvad avastusretkedele. Kerala on ka ajurveedamaa, kus vähemalt 5000 aasta tagustest iidsetest aegadest tänasesse kestnud ravitarkusest paljud hädalised abi leiavad.

Otsime Jumala Enda Maa hinge ja hingust, ujume ja võtame päikesevanne, ajame järge Fort Kochi hunnitu vanalinna ajaloos, õpime hingamismeditatsiooni ning soovi korral avastame ümbruskonda ka mootorratastega. Kohtume meid õnnistava hinduistliku preestri ehk braahmaniga. Seejärel saame aga ka ise teha midagi kasulikku Kerala abivajavatele mudilastele kui läheme Fort Kochi füüsilise puudega laste kooli nende koolitunni külalisteks. 

See päikesereis on mõeldud nii vaimu- kui kehapatareide laadimiseks peale pikka ja väsitavat Eestimaa talve. Meie hotell Cherai rannas asub ookeanilainetest vaid loetud meetrite kaugusel ning omaaegse British Raj üht hinnatumat mägikuurortlinna Munnarit külastades ööbime teeistanduste keskel, lopsaka looduse rüppe peidetud võõrastemajas. Kosutame tervist ka tõsisemalt – külastame Ajurveda raviasutust, käime vastava arsti vastuvõtul, naudime pikka ja lõõgastavat ajurveda-täismassaaži. Reisi krooniks veedame tagasisõidueelse aja unustamatuid elamusi pakkuvates luksuslikes paatmajades.

Tagasiteel koju naudime täispikka vaba päeva India pealinnas Delhis ning külastame põnevat tiibetlaste linnaosa ja erinevaid tiibetlaste ning hindude turgusid.

 

Lisainfo ja broneerimine:

(+372) 5524 138

roy.strider@tibet.ee

 

 

Metsikud elevandid Munnaris. Foto: Wikipedia
Metsikud elevandid Munnaris. Foto: Wikipedia

 


Ülevaatlik reisiprogramm:

22. märts, neljapäev – Lahkumine lennukiga õhtul Tallinnast Delhisse, Indiasse. Vahemaandumine Helsinkis.

Lennugraafik:

Tallinn-Helsinki
1 AY1024 22MAR TLLHEL   17:25 18:00
2 AY121 22MAR HELDEL    20:20 06:35+1


23. märts, reede – Saabumine Delhisse. Peale India tolli- ja immigratsiooniprotseduure joome tassikese India magusat vürtsiteed chaid ning läheme India pealinnas hommikusöögile. Uudistame pisut kirevat Delhit ning  seame end valmis Kerala osariiki suunduva kolmetunnise otselennu tarbeks. Saabume Keralas asuva Kochi rannalinna lennujaama kell kuus õhtul, kust meid viiakse otse ookeani kaldal asuvasse hotelli end värskendama ning õhtusöögile. Peale ühist pidulikku õhtusööki jalutuskäik Cherai rannal, ujumine, vaba aeg. Õhtul teeme ookeani rannale lõkke, naudime vetemüha, Jumala Enda Maa sumedat pimedust ning giidi poolt jutustatavaid lugusid Indiast. Ööbimine ookeani kaldal asuvas hotellis (Les 3 Elephants või Onetree). (Õhtusöök)

Lennugraafik:

Delhi-Kochi
3 UK885 23MAR DELCOK 14:40 17:50
 

Onetree hotell Cherai rannal. Foto: Onetree
Onetree hotell Cherai rannal. Foto: Onetree


24. märts, laupäev – Peale hommikusööki sõidame Fort Kochisse - endisesse Portugali tähtsasse koloniaallinna (35 km, 1h 30 min). Kochi vanalinn on otsekui vana Euroopa südamest India ookeani kaldale istutatud ime ning siin jätkub uurimiseks nii arhitektuuripärleid kui põnevat eluolu. Külastame juudi sünagoogi, Hollandi paleed, Püha Frantsiskuse kirikut (vanim Euroopa kirik Indias, Vasco da Gama matmispaik!), einestame Hiina kalavõrke uudistades ookeanikaldal vabaõhurestoranis värskeid mereande mekkides, joome kõrrega kookospähklites kookospiima, patseerime Marine promenaadil ning mis peamine – külastame Cochini füüsilise puudega laste kooli, et rääkida Eestist, jagada hellust, kaasavõetud karamellkompvekke, postkaarte ja värvilisi pliiatseid. Ööbimine Cherai rannas ookeani kaldal asuvas hotellis. Võimalus mängida rannal ka sulgpalli!  (H, L, Õ)
 

Santa Cruz'i basiilika Kochis. Foto: Wikipedia
Santa Cruz'i basiilika Kochis. Foto: Wikipedia


25. märts, pühapäev – Tervisepäev! Täna sõidame peale hommikusööki ja hommikuujumist ookeanis otse ajurveda instituuti (30 km, maksimaalselt 1 h) ning meid vaatab üle vilunud arst. Ajurveeda on vähemalt 5000 aasta vanune iidne ravikunst ning kindlasti saab meie tervis siit vajalikku turgutust ning korjame kasulikke näpunäiteid edasiseks elamiseks. Arstlikule läbivaatusele järgneb 45-minutiline lõõgastav ja tervendav ajurveeda-ülekehamassaaž. Seejärel saavad huvilised sõita Ernakulami linna turgusid uurima ning soovi korral saab siin teha eksootilisi sisseoste. Rannarõõmude nautijad aga võivad ostlemisest hoiduda ning taas rannas mõnuleda. Õhtupoolikul külastame hinduistlikku preestrit – braahmani – kes annab meile väikese õpetuse ning õnnistab meie gruppi. Päikeseloojangu ajaks on kogu grupp aga tagasi rannas ning õhtusöögil (H, L, Õ)
 

 

Fort Kochi vanalinna värvid. Foto: erakogu
Fort Kochi vanalinna värvid. Foto: erakogu


26. märts, esmaspäev –
 Mägisesse paradiisi! Peale hommikusööki pakime asjad ning asume  teele Lõuna-India rohelise kalliskivi – Munnari piirkonna mägise looduskaitseala suunas (140 km, u. 4 h). Munnar (u. 1500 m kõrgusel) on paik, millest rääkides kasutatakse tihti vaid ülivõrdeid. See endise Inglise koloniaalajastu ehk British Raj valitsusaja hinnatuim kuurortlinnake asub keset teeistandusi, valusrohelisi mägesid ning looduskaitsealasid. Teel Munnari peatume kahe vägeva kose – Valara ja Cheeyappara juures ning teeme ka teisi foto- ja vaatluspeatusi. Munnaris kinnitame keha taaskord hõrgu lõunasöögiga ning külastame seejärel Munnari teemuuseumit ja teeistandusi, kus kuulame loengut teetaime ajaloost, erinevatest teesortidest, teekultuurist ja kindlasti maitseme ka suurepärast teed. Päeva teises pooles võtame ette mägimatka looduskaitsealal ning loodame näha metsikuid elevante, india hiidoravaid, lendsisalikke ja nilgiri languurahve (loodetavasti me ei kohta muuhulgas kuningkobrat, püütonit, leopardi või bengali tiigrit!)  (H, L, Õ)

 

Munnari mäed. Foto: Kerala.com
Munnari mäed. Foto: Kerala.com


27. märts, teisipäev –
 Paatmajamuinasjutt. Täna jätame jumalaga Munnari iluga ning võtame suuna peale mägedevaatega hommikusööki tagasi suure vee suunas, Allepey'sse (168 km, u. 4,5 h). Püüame Allepey'sse jõuda keskpäevaks ning astume luksuslikku ning üliromantilisse paatmajja juba kell 12, parasjagu lõunasöögi ajaks. Meiega on mõistagi kaasas kokad ja teenindav personal, lisaks kõik muu vajalik, et alustada üht elu kaunimat seiklust - ööpäeva laguuniveel hõljuvas paatmajas. Päevasel ajal seilame juba paatmajaga mööda laguune ja kitsaid kanaleid, mida ääristavad lopsakad palmid ja vägev rohelus. Uurime loodust, hütikesi, loomi, linde ja veeolendeid, viipame töötavale külarahvale, lõõgastume ning tunneme oma puhkusest siirast rõõmu. Paatmajareis taolises keskkonnas on otsekui vaimu- ja hingemassaaž. Ööbime samuti laguunivee vaikselt loksuvatel lainetel, paatmajades on korralikud magamistoad ning kõik vajalikud mugavused. (H, L, Õ)

 

Paatmaja. Foto: Kerala.com
Paatmaja. Foto: Kerala.com


28. märts, kolmapäev –
 Viimane suplus Lõuna-Indias. Tere Delhi! Tiibeti päev. Et vältida liigpikast tagasilennust tekkivat reisiväsimust, lahkume täna kaunist Keralast tagasi India pealinna Delhisse, et seal hinge tõmmata ning ka suurlinna metropolieluga lähemalt tutvust teha. Jõuame Delhisse pärastlõunal ning siirdume Yamuna jõe ääres asuva Tiibeti linnaosa Majnu Ka Tilla hotelli. Seejärel tutvume tiibeti budistlike templite ja põnevate turgudega, giid räägib Tiibeti ajaloost, usust ja kultuurist. Soovijad saavad minna ka Tiibeti traditsioonilise meditsiini tohtri ehk amchi juurde.  (H, L, Õ)

Lennugraafik:

Kochi-Delhi
4 UK882 28MAR COKDEL 10:00 13:05

 

Tiibeti munk Majnu Ka Tillas. Foto: internet
Tiibeti munk Majnu Ka Tillas. Foto: internet


29. märts, neljapäev – 
Avastame India pealinna. Tänane päev on vabakavaga pealinnapäev, kus linna avastamiseks on kõigil vabad käed, kuid soovi korral aitab vaatamisväärsusi ja parimaid turgusid leida nii reisi giid kui ekstra Delhis elav tiibetlasest giid (inglisekeelne). Uudistame uhkeid paleesid, erakordset toredust aga ka meeleheitele ajavat viletsust. Käime siidi- ja kašmiiriturul peeneid salle ning põnevaid rõivaid ostmas. Soovi korral saab tellida huvilistele ka juhiga auto ning minna Agrasse Taj Mahali imetlema. (H)

 

Laguun Cherais. Foto: Kerala.com
Laguun Cherais. Foto: Kerala.com

30. märts, reede
 – Hüvasti, India! Laetud akudega ja parema jumega tagasi koju, juba saabuvasse varakevadesse. Lendame koduse Finnairiga Delhist välja kell pool üksteist hommikul ning oleme juba kella viieks õhtul tagasi Tallinnas! Aitäh ja järgmiste kohtumisteni! (H)

Lennugraafik:

Delhi-Helsinki
5 AY122 28MAR DELHEL 10:20 15:20
6 AY1023 28 MAR HELTLL 16:25 17:00

Hinnas sisaldub:

● India viisatasu
●Lennupiletid suunal Tallinn - Delhi - Kochi - Delhi - Tallinn koos kõikide lennujaamamaksudega ja registreeritava pagasiga
●Transport Kochi ja Delhi  lennujaamast ning Kochi ja Delhi lennujaama ning kõikide reisipäevade vältel Indias (v.a. reisi viimasel päeval Delhis omapäi liikumise soovi korral).
● Programmis märgitud hotellid ja majutuspaigad koos hommikusöökidega
● Joogivesi ja kuum tee
● Kõik programmis märgitud toidukorrad
● Ajurveda instituudi külastamine, arsti vastuvõtt, täismassaaž, aga ka ekskursioonid koos sissepääsutasudega muuseumitesse (kui ei ole teisiti märgitud)
● Eestikeelne reisijuht algusega Tallinnast, lisaks kohalik giid Indias programmis sisalduvatel ekskursioonidel ja üritustel


Hinnale lisanduvad:

● Söögid ja joogid, mida ei ole programmis märgitud
● Sissepääsutasud, mida ei ole programmis märgitud
● Ühekohalise hotellitoa lisatasu (soovi korral!) 25 €/öö
● Reisikindlustus


REISIHIND:

● 1780 €


Annulleerimistingimused:

● Ettemaks summas 1000 € ei kuulu tagastamisele – lennukipiletite kuupäevi saab lisatasu eest muuta
● Trahv 60% reisi maksumusest, tühistades alates 01.03.2018 kuni 10.03.2018
● Trahv 100% reisi maksumusest, tühistades alates 11.03.2018

  

NB! Korraldajal on õigus teha reisi kavas muutusi. 
Reisi giidid ja tõlgid:

Roy Strider on eesti kirjanik ja rändur, sealhulgas raamatute "Himaalaja jutud", "Minu Mongoolia", "Mongoolia memuaarid. Tiibeti koertega kullaotsijate jälil" autor.  

Reisi korraldab Fix Travel OÜ, reg kood 12958107

KMKR: EE101839170
A. H. Tammsaare tee 104a, Mustamäe linnaosa,Tallinn 12918
Swed: a/a EE882200221063242273
LHV: a/a EE267700771001815633
Tegevusluba: TRE000830


 

5,125 total views, 3 views today

Comments are closed.