Hobumatkad

Mustamõisa hobumatkad valgetel, siniste silmadega eesti hobustel

MEIL ON UUS VEEBILEHT: WWW.HOBUMATKAD.EE

Mustamõisa hobumatkad on tunnustatud EHE märgisega 
Mustamõisa hobumatkad on alates 5. oktoobrist 2016 tunnustatud EHE kvaliteedimärgisega. EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid. Tunnustatud turismitooteid ja -teenuseid iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine. Uuri EHE märgise kohta lähemalt SIIT  

Alates 2022. aastast oleme Eesti Loodusturismi Ühingu liige ja samal aastal võitsime ülemaailmse luksusturismiauhinna World Luxury Travel Awards (Euroopa kontinendi võitja horse safari ehk hobumatkade kategoorias)!
 

Mustamõisa eesti hobune Tiibet Taevaskojas Neitsikoopa ees

Mustamõisa eesti hobune Tiibet Taevaskojas Neitsikoopa ees

Maaliline hobumatk viib kas pühasse Taevaskojasse, põnevasse Mõtsküla metsa või nõiduslikku Akste sipelgariiki. Taevaskojas uitame Viimse reliikvia radadel ja läheme unustusehõlma vajunud maaaluse lossi juurde, kust pärimuste kohaselt viib kolm käiku Riiga, Petserisse ja kõige pikem lausa Kiievisse välja... Näeme hea õnne korral lendavat sinist kalliskivi ehk jäälindu, ratsutame siniste silmadega valgetel eesti hobustel ja joome kosutuseks kohalikku taimeteed. Vajaduse ja soovi korral teeme üles ka lõkke mõnes maalilises RMK lõkkekohas.

Mõtsküla-Lootvina tänaste metsade alal on meie ürgsed esivanemad elanud juba muistsetest aegadest peale. Siin möödume käekatsumise kauguselt ka kaitsealusest muinaskalmistust, mis rahvasuus tuntud rootsi sõjakääbastena. Teadlaste hinnangul kuuluvad kääpad I aastatuhande II poolde. Piirkonnas elavad ka karud, metssead, ilvesed, põdrad jt Eestimaa metsade uhkused.

Möödume kõrgustikul ratsutades ilusast Erne järvest ning vaatleme kummalist üksiku põlispuuga mäge, mille tekkepõhjuseid alles uuritakse. Akste sipelgariiki viival meditatiivsel hobumatkal näeme 1970datel aastatel Euroopa suurimate hulka kuulunud metsakuklaste kolooniat, mis on sipelgate poolt rajatud juba Kristuse sündimise ajal ehk 2017 aastat tagasi. Looduskaitseala peamiseks trumbiks on ürgne ja puutumatu Eesti loodus, mis mõjub tõelise antidepressandi ja elujõuallikana.Siingi võib hea õnne korral kohata sookurge, kanakulli, hunte, punahirve, metssigu, põtru, metskitsesid, karu. Mõistagi vaatleme hobuse seljast ka erinevaid linde. Uurime erinevaid taimi ja räägime kohalikust ajaloost (konkreetne piirkond, lisaks Põlvamaa ja Vana-Liivimaa). Kosutuseks taas kohalik taimetee. Matkad algavad Põlvamaal asuvast Mustamõisast ja kestavad vastavalt kokkuleppele 1 tunnist kuni mitme päevani. Matk Taevaskotta ja tagasi kestab koos einepausiga kindlasti vähemalt 4 tundi (kui hobusega sõidab vilunud ratsanik). Taevaskojas saab soovi korral ka lisakokkuleppel ööseks Ahja jõe äärde telklaagrisse jääda.

Lühemad retked toimuvad maaililises Akste sipelgariigis või Mustakurmu-Mõtsküla-Lootvina piirkonnas. Soovi korral ja eritasu eest saab ratsutamiseks hobused treileriga Taevaskotta (või mujale) kohale viia.

Hind: 39€ tund, gruppide suurus 1 - 4 inimest + matkajuht. Kontakt ja broneerimine: https://www.hobumatkad.ee

NB! Üle 25-kraadise palavusega hobumatku ei toimu!

Vaade Taevaskoja matkarajal. Foto: Annabel Piiritalu Vaade Taevaskoja matkarajal. Foto: Annabel Piiritalu
Mustamõisa hobune. Foto: Rene Türk Mustamõisa hobune. Foto: Rene Türk
 
Mustamõisa hobused Taevaskojas. Foto: Kerli Erm
Mustamõisa hobused Taevaskojas. Foto: Kerli Erm

Loading

Jaga meid rõõmuga!

Comments are closed.