Sõit dalai-laama õpetustele Indias detsembris 2014

Tõeline jõulureis:

SÕIT TEMA PÜHADUSE DALAI-LAAMA ÕPETUSTELE

INDIAS

ja mägimatk Himaalajas

 

 

 

15.12 - 23.12.2014

Reisi kestvus 8 päeva

Reisi hind 1490 € 

Eestlaste organiseeritud õppegrupp ühisfotol Tema Pühaduse dalai-laamaga peale õpetuste lõppu Delhis 19. detsembril 2014
Eestlaste organiseeritud õppegrupp ühisfotol Tema Pühaduse dalai-laamaga peale õpetuste lõppu Delhis 19. detsembril 2014
Eestlased Triundil ehk Dharamsala Kalliskivil 21. detsembril 2014
Eestlased Triundil ehk Dharamsala Kalliskivil 21. detsembril 2014

Kas olete kunagi mõelnud, et Tema Pühaduse dalai-laama olemasolu ja tähendust budistidele võiks võrrelda sellega, kui Jeesus Kristus siin ja praegu elaks, reisiks maailmas ringi ja annaks kristlastele ning kõigile teistele huvilistele õpetusi. Kristus elab edasi läbi oma õpetuste ja õpetuste järgijate. Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso - kaastundebuda Avalokitešvara kehastus - elab praegu, andes edasi Buddha ja teiste suurte meistrite hindamatult väärtuslikke õpetusi.

Käesoleva aasta 17-19 detsembril annab Tema Pühadus dalai-laama India pealinnas Delhis õpetusi Eesti, Burjaatia, Tuva, Kalmõkkia ja Venemaa budistidele. Tema Pühadus annab õpetusi kommentaaridena Shantideva "Bodhitšarjāvatāra" ehk "Virgumisteele asumise" värsivormis juhistele. Kuna õppegrupp on suhteliselt väike, saab Tema Pühaduselt kohapeal küsida otse ka küsimusi! Loodame ka ühisfoto tegemise võimalusele Tema Pühadusega.

Parima arusaadavuse ja mõistmise huvides on maailma ajaloos teistkordselt dalai-laama õpetustel kohapeal ka eestikeelne tõlge. Tema Pühadust tõlgib eesti grupile tiibeti keele õpetaja ja Eesti-Tiibeti Kultuuriseltsi juhataja Kadri Raudsepp (Kadri tõlkis Tema Pühadust koos Laur Järvega eesti keelde ka käesoleva aasta kevadel Riias toimunud õpetustel).

Õpetustel on kättesaadavad ka eestikeelsed õppematerjalid. Peale õpetuste lõppu sõidame Dharamsalasse, kus külastame pagulas-Tiibeti olulisemaid paiku ning sooritame lummava mägimatka Himaalaja mäestikus.

Lisainfo ja broneerimine:

(+372) 5524 138

roystrider@tibet.ee

 

 

PROGRAMM:

15. detsember

Väljalend Tallinnast
Tallinn-Moskva 10.50 -13.30
Moskva-Delhi 14.45 - 23.20
Lendame Aeroflotiga, lennuaeg 9 tundi, ümberistumise aeg 1 tund ja 15 minutit.
Saabume enne südaööd Delhisse. Siirdume lennujaamast taksodega hotelli Delhis Jamuna jõe ääres asuvas Majnu Ka Tilla Tiibeti pagulaste koloonias.

16. detsember

Alustame hommikut ühismeditatsiooniga. Tutvume Majnu Ka Tilla Tiibeti ja tiibetlaste energiaga: kloostri, arvukate poodide ja restoranidega ja mõningate Delhi vaatamisväärsustega. Valmistume Tema Pühaduse dalai-laama õpetusteks.

17. detsember

Tema Pühaduse dalai-laama õpetused Shantideva "Bodhitšarjāvatāra" kommentaaridena, eestikeelse tõlkega. Siirdume peale hommikusööki aegsasti õpetuste toimumisepaika Kempinski Ambience Hotel Delhi's.

18. detsember

Tema Pühaduse dalai-laama õpetused Shantideva "Bodhitšarjāvatāra" kommentaaridena, eestikeelse tõlkega. Siirdume peale hommikusööki aegsasti õpetuste toimumisepaika Kempinski Ambience Hotel Delhi's.

19. detsember

Tema Pühaduse dalai-laama õpetused Shantideva "Bodhitšarjāvatāra" kommentaaridena, eestikeelse tõlkega. Registreerime end hommikul hotellist välja, jätame oma pagasi valve alla ja siirdume peale hommikusööki taas aegsasti õpetuste toimumisepaika Kempinski Ambience Hotel Delhi's. Peale õpetuste lõppu naaseme Majnu Ka Tilla'sse ning alustame mugava semi-sleeper A/C ööbussiga sõitu Himaalaja mägedes asuvasse Dharamsalasse ehk Väikesesse Lhasasse - Tema Pühaduse dalai-laama ja Tiibeti eksiilvalitsuse residentsi ning pagulastiibetlaste pealinna. Reis kestab u. 12 tundi. Buss teeb reisi jooksul ka mitmeid restorani- ja puhkepeatusi. Saame ränduritena rüübata magusat vürtsiteed India suduses ja sumedas öös, suhelda kohalike inimestega ning teeäärsetes restoranides kinnitada keha India traditsiooniliste hõrkude roogadega.

20. detsember

Saabume varahommikul Dharamsalasse ning siirdume hotelli. Peale hommikusööki puhkame lõunani sõidurammestusest ning seejärel siirdume kohaliku tiibetlasest giidi juhtimisel Dharamsala eluolu ja vaatamisväärsustega tutvuma. Külastame Tema Pühaduse dalai-laama residentsi juures asuvat Namgyali kloostrit, Tiibeti pagulaslaste kooli ja lasteküla, uurime Eesti ansambli Vennaskond kunagist hiigelkontserdipaika Tiibeti Olümpiamängudel 2008. aastal ning hea õnne korral kohtume ka Tiibeti eksiilvalitsuse peaministri sikyong Dr. Lobsang Sangay'ga. Lõunatame ja õhtustame Tiibeti restoranides.

21. detsember

Kinnitame varakult keha ning alustame maalilist, kuid sportlikku, u. 20 kilomeetri pikkust mägimatka Himaalaja mäestikus. Meie sihtmärgiks on Triundi ehk Dharamsala Kalliskivi mäetipp (kõrgus merepinnast 2842 meetrit) . Läbime oma teekonnal Dharamkoti küla, Gallu Devi templi, puhkame ja einestame rajaäärsetes väikestes maalilistes kohvikutes ja teemajades. Kui meil veab, võime oma teekonnal näha või kohata erinevaid lumelinde, muskushirve, leopardi või himaalaja musta karu. Triundi tipust avaneb hea ilma korral hingemattev ja unustamatu vaatepilt 4800 meetri kõrgusele Dhauladhari mäetipule. Plaanime jõuda tagasi Dharamsalasse enne õhtupimedust. Vajaduse korral kasutame tagasiteel transporti.

22. detsember

Alustame tagasiteed koju. Peale hommikusööki alustame sõitu Kangra lennuväljale ning Dharamsalast Delhisse lendame SpiceJeti lõunase lennukiga. Saabume Delhisse kell 16.00 ning veedame meie reisi viis viimast tundi India pealinnas ühiste muuseumikülastuste ja õhtusöögiga helgeid mälestusi ja muljeid kogudes. Hilisõhtul alustame Euroopa-lennule registreerimise toimingutega ning valmistume pikemaks lennureisiks.

23. detsember

Väljalend Delhist
Delhi-Moskva 00.45 - 05.00
Moskva-Tallinn 09.15 - 10.00
Lendame Aeroflotiga, lennuaeg 8 tundi ja 30 minutit, ümberistumise aeg 4 tundi ja 15 minutit.

Programmi maksumus on 1490 eurot.
Hinnas sisalduvad kõik lennupiletid, bussipiletid, India viisa, hommikusöögid, hotellid, eestikeelne tõlge Tema Pühaduse dalai-laama õpetustel, eestikeelsed õppematerjalid, eestikeelsed giiditeenused, kohalikud giidid. Reisil osalemiseks on vajalik Eestis, Indias ja Venemaal kehtiv reisi- ja tervisekindlustus.

NB! Kohtade arv on piiratud. Hetkel on 20-inimeselises grupis veel mõned vabad kohad. Reisile registreerumine on suletud, kuid erandkorras võin püüda leida hilistele soovijatele sobivaid lahendusi.

Broneerimistingimused:

● Ettemaks summas 750 € (sisaldab lennupiletite osalist väljaostmist) peab olema tasutud 5 päeva jooksul peale broneeringu vormistamist
● 100% reisi maksumusest peab olema tasutud 05.12.2014

Annulleerimistingimused:

● Ettemaks summas 750 € ei kuulu tagastamisele – lennukipiletite kuupäevi saab lisatasu eest muuta
● Trahv 50% reisi maksumusest tühistades alates 01.12.2014 kuni 05.12.2014
● Trahv 100% reisi maksumusest tühistades alates 06.12.2014

*Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

Lisainfo ja broneerimine:

(+372) 5524 138

roy.strider@tibet.ee

Triund ehk Dharamsala Kalliskivi. Foto: www.triundhill.com
Triund ehk Dharamsala Kalliskivi. Foto: www.triundhill.com

Loading

Jaga meid rõõmuga!

Leave a Comment